Skip to content

Oficjalna strona Polaków w Redditch - Anglia

Polish (Poland)Slovenčina (Slovenská republika)English (United Kingdom)
Książeczka na dobry poczętek Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
poniedziałek, 26 stycznia 2009 21:37

ImageDarmowe książeczki dla każdego dziecka ....

O tej wspaniałej akcji wie stosunkowo niewiele osób, choć reklamowana jest szeroko w mediach, poradniach zdrowia, bibliotekach i księgarniach. Mowa tu oczywiście o programie BOOKSTART – darmowych pakietach książeczek dla dzieci do 5 roku życia.  Bookstart, to program narodowy, który ma na celu zapewnienie swobodnego dostępu do książek dla każdego dziecka w Wielkiej Brytanii, ma inspirować, pobudzać i zachęcać do czytania.  Celem Bookstart jest promowanie miłości do książek na całe życie, począwszy od najmłodszych lat, a nawet miesięcy, malucha.

Program uzupełnia kluczowe aspekty zdrowia dzieci przez stymulowanie i rozwój naturalnej ciekawości dziecka, a także rozwoju, kulturalnego, społecznego i emocjonalnego.  Bookstart obejmuje również dzieci rodzin obcojęzycznych, w tym także, tak licznej na Wyspach, polskiej emigracji. W trosce o dobro wszystkich maluchów, dostępne są również książeczki dwu językowe. Ma to ogromne znaczenie dla promowania ojczystego języka, jak również dla nauki języka angielskiego.

Darmowe książki.

Bookstart for babies – to pierwszy zestaw, przeznaczony dla niemowląt w wieku 0-12 miesięcy. Zestaw składa się z: dwóch kolorowych książeczek, laminowanej strony z rymowankami, ulotkę informacyjną, oraz porady jak czytać by zainteresować dziecko, lista książek dla niemowląt oraz zaproszenie do zapisania się do biblioteki.

Bookstart Plus – drugi z zestawów, przeznaczony dla dzieci w wieku 12-24 miesiące. Zawiera dwie edukacyjne książeczki, kredki świecowe, notatnik, lista książek dla starszaków oraz zaproszenie do biblioteki.

My Bookstart Treasure Chest – trzeci zestaw przygotowany jest dla dzieci w wieku 24-36 miesięcy. Zawiera książeczki, ukryte przegrodki na ksiazeczki i male zabawki, kredki świecowe, malowankę oraz blok rysunkowy.  W trosce o dobro wszystkich dzieci, zadbano również o potrzeby dzieci niepełnosprawnych  -  niewidomych i niedowidzących, oraz głuchych i niedosłyszących.  Dostępne są pakiety, przeznaczone właśnie dla nich, a materiały zawarte w paczkach, są tak dobrane, aby maksymalnie pomagały w rozwinięciu dziecięcej ciekawości i chęci poznawania świata.

Booktouch  -  dla dzieci niewidomych - dostępny jest bezpłatnie dla rodziców (opiekunów) dzieci niewidomych do 4 lat włącznie. Opakowanie zawiera specjalne ksiazki „touch and feel”, oraz pisane w języku Braille’a, książeczkę z poradami na temat książek dla osób niewidomych,  bawełnianą torbę.

Bookshine  -  dla dzieci niesłyszących - dostępny jest bezpłatnie dla rodziców (opiekunów) dzieci niesłyszących do 4 lat włącznie. Opakowanie zawiera specjalne książki, mające na celu stymulowanie zmysłów dzieci, matę rhyme book, książeczkę porad na temat książek dla dzieci niesłyszących, bawełnianą torbę.

O zestawy z serii Bookstart rodzice oraz opiekunowie mogą zapytać health visitora lub w lokalnej bibliotece. Mogą także zamówić je pod numerem telefonu 020 8516 2995.

Biblioteka i Rhymetimes

Program Bookstart to także, czas na Rhymetimes czyli zajęcia mające na celu zachęcenie rodziców do śpiewania oraz recytowania wierszyków, rymowanek swoim dzieciom. Orgazniowazne są przez biblioteki oraz day nursery’ies.

Gdzie znajdę szczegóły?

Wiele ciekawych materiałów związanych z tym programem znajdziecie na stronie  Bookstart - www.bookstart.org.uk

źródło: dzieciak.co.uk
Image
Komentarze (0)
Napisz komentarz
Twoje dane:
Komentarz:
:D:angry::angry-red::evil::idea::love::x:no-comments::ooo::pirate::?::(:sleep::););)):0
Kod zabezpieczający
Proszę wpisać kod antyspamowy widoczny na obrazku.
Poprawiony: wtorek, 29 września 2009 19:33
 

Najpopularniejsze

..:: POLECAMY ::..

Logowanie

Przypomnienie hasła? Zarejestruj się!

Nowości na forum

Odwiedziło nas:

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterDzisiaj95
mod_vvisit_counterWczoraj851
mod_vvisit_counterTen miesiąc1884
mod_vvisit_counterZeszły miesiąc26291
mod_vvisit_counterOgółem455289

Online (ostatnie 20 min.): 12
Twój IP: 38.107.191.91
,
Dzisiaj jest: 03 Wrz, 2010

Polecane