Miasto idealne do biznesu i na weekend

25 Paź

Miasto idealne do biznesu i na weekend

Aby wyjechać w daleką podróż najczęściej trzeba mieć kilak lub nawet kilkanaście dni wolnego, jednak są miasta, do których z Polski możemy dostać się w parę godzin a idealnie sprawdzą się one na weekendowy wypad.

Polskie miasta, do których warto pojechać

W Polsce jest kilka miast, które warto polecić szczególnie na weekendowy wyjazd. Wśród nich należy wymienić Kraków, Wrocław, Poznań i Toruń. Kraków i Wrocław to miasta, które mają atrakcji zapewniających nawet tygodniowy pobyt pełen wrażeń, dlatego trzeba zdecydować się jedynie na najważniejsze atrakcje. Warto zatroszczyć się po pobyt w ścisłym centrum, wtedy nie będziemy tracili czasu na dojazdy (w Krakowie, warto zainteresować się noclegiem w – hotel imperial). Toruń to także idealne miasto na weekend, nie jest on tak duży jak Kraków czy Wrocław, ale weekendowy pobyt w tym mieście z pewnością sprawi, że zakochacie się w nim po uszy.

Miasta naszych sąsiadów

Rozmyślając nad weekendowym wypadem warto także zwrócić oczy w kierunku Wilna, Pragi lub Lwowa. Wszystkie te miasta leżą stosunkowo niedaleko od Polski i w niedługim czasie można się do nich dostać. Wszystkie mają także za sobą wspaniałą historię, co przekłada się na zachwycające zabytki architektoniczne, piękną panoramę miasta i wiele ciekawych miejsc do zobaczenia. Niezależnie od pory roku warto udać się na wycieczkę do tych miejsc.

Europejskie stolice

Oprócz miast położonych bezpośrednio w państwach sąsiadujących z Polską, również w stosunkowo małych pieniądzach i zaledwie w kilka godzin można znaleźć się w takich miejscach jak Paryż czy Londyn (tanimi liniami lotniczymi), Budapeszt, Wiedeń czy Berlin (promocje przewoźników autobusowych) do Budapesztu, Wiednia czy Berlina można także udać się samochodem, jeśli wyjedziemy w piątek wieczorem, mamy przed sobą niemal dwa pełne dni zwiedzania, tych wspaniałych stolic. Choć dwa dni zawsze będzie wydawać się zbyt krótkim pobytem, to jednak nikt nie mówił, że nie możemy do niego wrócić wkrótce i zwiedzić to, czego nie udało nam się zobaczyć poprzednim razem.

Jeśli nie zwiedzanie, to co?

Nie wszyscy kochają zwiedzanie miast, inni marzą tylko o tym, by poleniuchować, skorzystać z masażu, sauny czy SPA. Jeśli taki jest Wasz przepis na relaks warto poszukać hoteli ze SPA w mniej turystycznych miasta, będą atrakcyjne cenowo i dużo spokojniejsze.