Szafy aktowe i kartotekowe- wygodny dostęp do wszystkich dokumentów

23 Wrz

Szafy aktowe i kartotekowe- wygodny dostęp do wszystkich dokumentów

Wyposażenie biura zazwyczaj dość mocno różni się od tego, co kupilibyśmy do własnego domu czy mieszkania, a więc do naszej przestrzeni prywatnej. W biurach szalenie istotne jest też zatroszczenie się o ergonomię pracy- wszystko powinno być zorganizowane tak, aby podnosić jej efektywność i komfort zatrudnianych pracowników.

A ponieważ w biurach zazwyczaj istnieje konieczność przechowywania dużych ilości dokumentów, ksiąg oraz segregatorów, często wybieranym elementem wyposażenia jest szafa biurowa, którą też określa się jako szafę kartotekową, co od razu obrazuje jej główne przeznaczenie. Szafy tego rodzaju mogą mieć różną wielkość, są wykonywane ze stali malowanej proszkowo i są dostępne przynajmniej w kilku wariantach kolorystycznych. Jako szafa biurowa metalowa najlepiej sprawdzają się jednak meble w stonowanych i minimalistycznych kolorach, na przykład szafki całkowicie białe lub szare. W zależności od modelu, taka szafka aktowa metalowa może posiadać też dodatkowe przeszklenie, które daje wgląd w jej zawartość. Szafy bardzo łatwo jest utrzymać w czystości, są też meblami bardzo wytrzymałymi.

 

Gdzie najczęściej można spotkać szafy kartotekowe?

 

Znajdują one bardzo szerokie zastosowanie w biurach, ze szczególnym uwzględnieniem biur rachunkowych, gdzie zazwyczaj istnieje konieczność archiwizacji i przechowywania bardzo dużej ilości dokumentów. To jednak nie wszystko. Szafy aktowe lub też kartotekowe stosuje się w placówkach medycznych, przychodniach i klinikach, gdzie istnieje konieczność posiadania szybkiego i komfortowego dostępu do kartotek pacjentów. Szafy tego typu sprawdzą się też w biurach architektonicznych do przechowywania projektów oraz wszędzie tam, gdzie jest dużo dokumentów koniecznych do gromadzenia, opisania i przechowywania. Ogromną zaletą szaf kartotekowych jest ich możliwość adaptacji do konkretnych celów, na rynku bowiem znajdziemy wiele modeli o różnych wymiarach, kolorach oraz o różnej formie.