Tablice suchościeralne magnetyczne – wybieramy najbardziej uniwersalne tablice!

23 Gru

Tablice suchościeralne magnetyczne – wybieramy najbardziej uniwersalne tablice!

Tablice to w dalszym ciągu liderzy niezawodności w szkołach, biurach czy domach. Ich wykorzystanie jest na tyle popularne, że właściwie zmieniają się ewentualnie niektóre technologie, a pojawiają nowe. Ktoś może powiedzieć, że po co komukolwiek tablice kredowe, magnetyczne, korkowe czy nawet białe suchościeralne, skoro można mieć w pełni multimedialne cuda techniki? Warto dlatego poruszyć kwestię cenową jak i jakościową. Od wszystkich elementów wystroju i narzędzi pracy wymagamy funkcjonalności i coraz częściej uniwersalności. Komputery, telefony czy nawet poszczególne meble stały się bardzo nowoczesne i dostosowują się do naszych potrzeb – podobnie jest z tablicami. Zobaczcie, jakie tablice warto wybrać!

 

Tablice białe czy może szklane?

 

Tablica magnetyczna suchościeralna jest przestrzenią, którą można dowolnie wykorzystać. To właściwie biała kartka w powiększonej wersji. Dlatego odchodzi się od standardowych tablic kredowych – one nie gwarantowały prostoty pisania, wyrażania myśli. Do tego straszliwie brudziły przez pylenie kredy. Tablice białe suchościeralne (np. polskiej firmy Memoboards) są liderami, jeśli chodzi o wykorzystanie w szkołach i innych placówkach oświatowych. Gwarantują łatwość czyszczenia, pewność użytkowania i stosunkowo niską cenę. Tablice przydadzą się także w biurze. W przestrzeni typu open-space może to także być biała tablica na zapisywanie zadań czy miejsce na burzę mózgów. Jednak nie jest to jedyna opcja. Jeśli chodzi o bardziej reprezentacyjne fragmenty jak sale konferencyjne – warto zainwestować w tablice na wymiar i to ze szkła! Jednolita tafla w wybranym kolorze wspaniale będzie się prezentować. Oczywiście jest to opcja droższa, ale cechująca się większą estetyką i możliwością do dopasowania do wystroju biura.

 

Niektórzy cenią sobie także mobilność. Wtedy warto zwrócić się w kierunku flipchartów i innych mniejszych, przenośnych tablic. Taki typ talic sprawdzi się w salach, gdzie nie mamy dostępu do klasycznej tablicy, a np. jedynie do ekranu projekcyjnego. Bardzo często tablica jest świetnym uzupełnieniem prezentacji, które pozwala na odpowiednie wytłumaczenie danego zagadnienia lub jego zwizualizowanie.

 

Tablice korkowe – realna alternatywa?

 

Tablice korkowe można spotkać w domach, szkołach i firmach na całym świecie. W szkole to na nich urządzało się gazetki i umieszczało najważniejsze informacje z życia placówki oświatowej. Na uczelniach spełniają podobną rolę, jednak to właśnie w biurze mogą być ciekawym uzupełnieniem białej tablicy. Czasami szybko zapisana notka na fiszce gubi się w gąszczu papierów. Umieszczając ją na tablicy korkowej, mamy pewność, że nie zapomnimy o konkretnym zadaniu. Co więcej, korkowa przestrzeń świetnie sprawdza się w domu. Szybko zapisany numer do kolegi, przepis od babci czy lista zadań – wszystko można na niej umieścić w widocznym miejscu w domu. To gwarant dobrej organizacji w mieszkaniu.