Ubiór biznesowy- jak go skompletować?

ubiór biznesowy 31 Mar

Ubiór biznesowy- jak go skompletować?

Niektórzy panowie muszą przyzwyczaić się do tego, że codziennie będą musieli ubierać się szykownie i elegancko, a więc, że będą zmuszeni spędzać w takim oficjalnym stroju wiele godzin każdego dnia. W takiej sytuacji trzeba podejść do tematu poważnie i zastanowić się, jakie rodzaje i marki ubrań wybrać, aby faktycznie czuć się wygodnie i komfortowo. Trzeba też wykazać się tutaj pewną znajomością tego, jakie formy odzieżowe będą na miejscu, a jakie nie za bardzo wpisują się w strój biznesowy. Dodatkowo, pamiętajmy o tym, że ubiór biznesowy powinien wywierać określone wrażenie. Za pewne chcielibyśmy być odbierani jako osoby godne zaufania i profesjonalne. Poprzez nasz wygląd kształtujemy też nie tylko swój wizerunek, ale i sposób postrzegania firmy, którą reprezentujemy. Odpowiedni strój może dodać nam pewności siebie i sprawić, że będziemy bardziej energiczni i przebojowi.

W biznesie na pewno wskazany będzie garnitur

Dobrze skrojony, wygodny, najlepiej taki o najmodniejszym obecnie kroju slim fit. Taki garnitur posiada specjalnie skrojoną marynarkę, która jest lekko taliowana. Pozwala to na optyczne wyszczuplenie okolic brzucha, a także na wyeksponowanie ramion i barków. W biznesie, najlepiej zdecydować się na kolor granatowy lub niebieski albo też szary lub grafitowy. W tym przypadku zdecydowanie musimy zrezygnować z czarnego garnituru, który zwyczajowo jest zarezerwowany na ważne imprezy okolicznościowe. Najlepiej, aby w naszej garderobie znalazło się kilka takich garniturów, aby na co dzień mieć pewne pole manewru w kwestii stylizowania swojego wyglądu.

Potrzebna będzie jeszcze koszula

Jeśli chodzi o koszule męskie, którymi powinno się uzupełniać biznesowe stylizacje- nie można tutaj iść na kompromisy. Oznacza to, że absolutnie nie możemy pozwolić sobie na koszulki polo, czy też koszule z krótkim rękawem, nawet w te upalne dni. Są to bowiem ubrania, które wchodzą w skład mody typowo casualowej. Powinniśmy więc wybierać koszule męskie z długim rękawem, a najbezpieczniejszą i najbardziej uniwersalną wersją takiej koszuli jest jej klasyczna, biała odsłona, która też będzie pasować do każdego możliwego garnituru. Dobrze jest wybierać koszule z domieszką włókien elastycznych, które nosi się znacznie wygodniej. Cała koszula powinna być też wykonana z tkaniny oddychającej. Alternatywę dla bieli stanowi koszula w kolorze szarym lub czarnym, a także wszystkie odcienie koloru błękitnego czy też niebieskiego. Kolorystykę koszuli najlepiej dobrać do koloru samego garnituru.

Wybierz koszulę dla siebie! https://www.niren.pl/pl/c/Koszule-dlugi-rekaw-meskie/41