Wysokiej klasy zamiatarki- czym wyróżniają się najnowsze modele?

4 Lip

Wysokiej klasy zamiatarki- czym wyróżniają się najnowsze modele?

Zamiatarki uliczne to pojazdy, które w specjalny sposób przystosowuje się do pracy w mieście po to, aby można było utrzymać przestrzeń miejską w czystości. To dzięki regularnej pracy zamiatarek można cieszyć się czystymi drogami, poboczami, chodnikami, przystankami, skwerami oraz placami w mieście. Zamiatarki intensywnie pracują także w terenie, gdzie odbywają się różnego rodzaju prace ziemne, inwestycje budowlane i głębokie wykopy.

Zamiatarki, które poruszają się po centrach miast

Zamiatarki uliczne przemierzające ulice miast mogą osiągać prędkość maksymalną do 50-60 km/h. Ich głównym zadaniem jest zamiatanie, mycie i usuwanie odpadów. Wiele modeli jest też przystosowanych do usuwania cieczy chemicznych oraz oleistych, jeśli takie zabrudzenia znajdują się w terenie. Czyszczenie odbywa się za pomocą szczotek obrotowych, a także z wykorzystaniem dmuchawy czy myjki ciśnieniowej. Dodatkowo, wśród najistotniejszych cech takich zamiatarek możemy zatem wyróżnić:

  • Ich niewielkie rozmiary.
  • Maksymalną zwrotność pojazdów np. poprzez zastosowanie przegubowej ramy.
  • Osprzęt przystosowany do sprzątania nawet trudno dostępnych miejsc.
  • Szereg udogodnień kabiny operatora, które mają ułatwić sterowanie maszyną. Kamerę cofania, komputer pokładowy czy częściowo przeszkloną podłogę na froncie maszyny.
  • Troska o niską ilość spalin emitowaną do środowiska tak, aby nie przyczyniać się dodatkowo do zanieczyszczenia powietrza.

W jaki sposób odbywa się sprzedaż zamiatarek i jakie modele są polecane?

Najnowsze modele zamiatarek można znaleźć chociażby na stronie przedsiębiorstwa Terberg Matec. Dostępne są tutaj zamiatarki marki Bucher, wśród których znajdziemy duże i ciężkie zamiatarki o dużej efektywności sprzątania rozległych powierzchni, a także małe i kompaktowe zamiatarki uliczne. Wśród modeli kompaktowych możliwa jest sprzedaż zamiatarek, które są wyposażone w napęd elektryczny. Bezsprzecznie, są to modele najbardziej przyjazne dla środowiska, które w żaden sposób nie zwiększają zanieczyszczenia powietrza. Modele elektryczne:

 

  • Można doładować w dowolnym miejscu z sieci, żeby możliwe było ponowne wyruszenie w teren nie trzeba czekać zbyt długo. 2-3 godziny wystarczają do tego, aby maszyna mogła znowu być w użytku. ‘
  • Pełne naładowanie baterii zamiatarki elektrycznej powinno spokojnie wystarczyć na cały, 8- godzinny dzień pracy tego urządzenia.
  • Wytrzymała bateria pozwala na duży zasięg takiej zamiatarki- jest ona stworzona do pracy w warunkach miejskich.