Zabiegi trychologiczne – zadbaj o piękny wygląd Twoich włosów!

6 Kwi

Zabiegi trychologiczne – zadbaj o piękny wygląd Twoich włosów!

Trychologia to nauka zajmująca się badaniem włosów oraz skóry głowy. Korzystając z zabiegów oferowanych w gabinetach trychologicznych takich jak np. Centrum Zdrowego Włosa, możemy nie tylko wzmocnić nasze włosy, ale także zahamować przedwczesne i nadmierne łysienie lub innego rodzaju choroby, które mogą wystąpić w obrębie skóry głowy i włosów. W ostatnim czasie bardzo popularne stały się zabiegi trychologiczne z wykorzystaniem osocza bogatopłytkowego. Więcej na temat osocza płytkowego, jego działania oraz efektów zabiegów trychologicznych z jego wykorzystaniem, znajdziecie w poniższym artykule!

 

Osocze bogatopłytkowe – co to takiego?

Osocze bogatopłytkowe to substancja, która powstaje na skutek odwirowania krwi pobranej od pacjenta, który zostanie poddany zabiegowi z wykorzystaniem osocza. Osocze bogatopłytkowe to nie tylko odwirowana krew, ale przede wszystkim płytki krwi, które znajdują się w osoczu odseparowanym podczas procesu odwirowania krwi. Płytki krwi, zawarte w osoczu bogatopłytkowym, działają regenerująco na komórki, które powstają w naszym organizmie i odpowiadają za nasze zdrowie, a także wygląd zewnętrzny. Osocze bogatopłytkowe od wielu lat wykorzystuje się w medycynie, ponieważ zawarte w nim płytki krwi odpowiadają za aktywny wzrost nowych, zdrowych komórek, co wpływa na przyspieszenie procesu gojenia różnego rodzaju ran.

 

Osocze bogatopłytkowe – wykorzystanie w leczeniu chorób skóry głowy

Wraz ze wzrostem popularności działania osocza bogatopłytkowego, wzrósł również wachlarz możliwości jego wykorzystania. Tak też aktualnie osocze stosuje się nie tylko w leczeniu ran, ale również w zabiegach z dziedziny medycyny estetycznej oraz w zabiegach trychologicznych. Zabiegi trychologiczne, w których wykorzystuje się osocze bogatopłytkowe, są szczególnie polecane osobom, które każdego dnia zmagają się z nieopanowanym wypadaniem włosów. Dodatkowo osocze wykorzystuje się również podczas zabiegów pielęgnacyjnych, których głównym celem jest wzmocnienie łuski włosa oraz przyspieszenie ich wzrostu.

 

Osocze bogatopłytkowe – dodatkowe informacje

Zabieg trychologiczny, w którym wykorzystuje się osocze bogatopłytkowe, wymaga odpowiedniego przygotowania do zabiegu oraz przestrzegania zaleceń pozabiegowych wskazanych pacjentowi przez trychologa. Osocze wstrzykuje się w obrębie miejsca zabiegowego za pomocą metody mezoterapii igłowej. Zabieg jest bezpieczny, również dla osób skłonnych do reakcji alergicznych, ponieważ osocze jest częścią organizmu pacjenta.