Zakładanie własnego gabinetu dietetycznego – poradnik dla przyszłych właścicieli

3 Lip

Zakładanie własnego gabinetu dietetycznego – poradnik dla przyszłych właścicieli

Dietetyk to profesjonalista, który doradza ludziom w zakresie przyjmowania pokarmów w celu utrzymania lub poprawy ich zdrowia. Coraz więcej profesjonalistów decyduje się na założenie własnego gabinetu dietetycznego, ponieważ pozwoli im to na prowadzenie pacjentów według własnych zasad. Przed podjęciem decyzji o założeniu własnego przedsiębiorstwa, warto dowiedzieć się jak otworzyć gabinet dietetyczny tak, aby móc prowadzić go w pełni legalnie. W tym artykule przyjrzymy się krokom, które są niezbędne do otwarcia własnego gabinetu dietetycznego.

 

Czy właściciel gabinetu dietetycznego musi posiadać wyższe wykształcenie?

Jeśli zastanawiasz się jak założyć gabinet dietetyczny, zacznij od podstaw, o których powinien wiedzieć każdy przyszły właściciel tego typu przedsiębiorstwa. Wiele osób zastanawia się czy właściciel gabinetu dietetycznego musi posiadać wyższe wykształcenie w dziedzinie żywności i żywienia człowieka. Odpowiedź nie jest jednak jednoznaczna, ponieważ jeśli osoba, która pragnie zostać tylko i wyłącznie właścicielem gabinetu dietetycznego, nie musi posiadać wyższego wykształcenia. Jest jednak zmuszona do znalezienia odpowiednio wykształconych pracowników, którzy będą przyjmować pacjentów i pomagać im w dokonywaniu zmian w dotychczasowych nawykach żywieniowych. Jeśli jednak osoba chce być jednocześnie właścicielem i dietetykiem, musi zadbać o odpowiednie wykształcenie, dzięki któremu będzie ona mogła w prawidłowy sposób pomagać swoim pacjentom.

 

Jak założyć gabinet dietetyczny i prowadzić go w legalny sposób?

Zakładanie własnego gabinetu dietetycznego nie jest związane z uzyskaniem żadnych pozwoleń na prowadzenie tego typu działalności. Co więcej, prowadzenie gabinetu dietetycznego nie posiada żadnych regulacji wydanych przez Główny Inspektor Sanitarny tak, jak to jest w przypadku pokrewnych branż. Jeśli jednak zależy Ci na prowadzeniu własnego gabinetu, musisz pamiętać o rejestracji działalności. Rejestracja działalności do CEIDG pozwoli Ci na prowadzenie gabinetu dietetycznego w zgodny z prawem i legalny sposób. W obecnych czasach wielu dietetyków decyduje się na prowadzenie działalności online, głównie ze względu na ciągły rozwój technologii, ale także z wielu innych, bardzo ważnych powodów.

 

Prowadzenie gabinetu dietetycznego online

Obecnie wiele osób decyduje się na korzystanie z usług specjalistów oferowanych w internecie. Jest to zdecydowanie łatwiejsza forma dla pacjentów gabinetów dietetycznych, którzy nie mogą pozwolić sobie na okresowe wizyty u specjalisty ze względu na problemy związane z transportem czy brakiem doświadczonego specjalisty w pobliżu. Gabinet dietetyczny może być prowadzony zarówno online, jak i stacjonarnie – jedno nie wyklucza drugiego, dzięki czemu właściciele gabinetów dietetycznych mogą dotrzeć do większej liczby pacjentów, którzy potrzebują pomocy specjalistów. Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej na temat pracy dietetyków, odwiedź stronę projektzdrowie.info, na której znajdziesz wiele ciekawych artykułów oraz informacji.