Dla lepszej optymalizacji procesów produkcji

23 Maj

Dla lepszej optymalizacji procesów produkcji

To właśnie odpowiednio wyposażony park maszynowy warunkuje efektywną produkcję w bardzo wielu zakładach pracy. Dzięki maszynom, które są dostosowane do potrzeb, a także do specyfiki wytwarzanych materiałów, możliwe jest przyspieszenie pracy, a także wykonywanie jej z odpowiednią precyzją. Nie mniej ważna jest powtarzalność procesów, dzięki której za każdym razem można wytwarzać produkty o podobnych cechach charakterystycznych- wielkości, gęstości, grubości czy gramaturze.

Bardzo wiele z tego rodzaju maszyn pracuje z wykorzystaniem specjalistycznych wałków, w których produkcji specjalizują się takie firmy jak chociażby Grupa Hannecard.

 

Wspieranie efektywności produkcji

 

Producent wałków stara się wytwarzać takie półprodukty do budowy maszyn, które będą w stanie pracować efektywnie, ale i bezawaryjnie. Dodatkowo, w wielu przypadkach awarii właśnie tego elementu maszyny, możliwa jest szybka regeneracja wałków, która pomaga naprawić zepsuty element i sprawia, że nie jest konieczna jego całkowita wymiana. Dodatkowo, Grupa Hannecard to przedsiębiorstwo, które bardzo mocno stawia na innowacje, badanie oraz rozwój. Przede wszystkim dotyczy to kwestii tworzenia produktów, które będą lepiej dopasowane do konkretnych branż. Jednym z najważniejszych parametrów, jakie powinny spełniać te produkty jest efektywność, którą zestawia się z innowacyjnością i parametrami działania wałków w praktyce.

 

W jakich branżach mają zastosowanie tego rodzaju wałki?

 

Zastosowanie wałków różnego typu jest wszechstronne i może znacząco ułatwić pracę w wielu zakładach produkcyjnych. Te same zakłady mogą być zainteresowane także regeneracją wałków, które ulegają naturalnej eksploatacji. Elementy te znajdziemy w zakładach, które wytwarzają papier, metal, różnego rodzaju tworzywa sztuczne, a także opakowania. Wałki mają też zastosowanie w zakładach o profilu poligraficznym oraz tam, gdzie wytwarza się produkty z drewna. To jednak nie wszystko. Wałki są również instalowane na wielu halach produkcyjnych w przemyśle spożywczym. Warto także wiedzieć o tym, że wałki wymagają pewnej cyklicznej konserwacji, aby mogły funkcjonować poprawnie. Trzeba więc planować ich systematyczne przeglądy, a czasem może się okazać, że konieczne będą pewne naprawy. Szlifowanie walców, instalacja nowych tulei lub też specjalnych powłok gumowych, a także troska o zabezpieczenia antykorozyjne- wszystko te naprawy powinna przeprowadzić firma, która specjalizuje się właśnie w takich zagadnieniach.