Garnitury męskie – czy cena wpływa na ich jakość?

19 Gru

Garnitury męskie – czy cena wpływa na ich jakość?

Trudno wyobrazić sobie strój, w którym mężczyzna prezentował się bardziej korzystnie niż w garniturze. Jednak, aby tak się stało, musi on być dobrze dobrany do konkretnej  osoby. Garnitury można spotkać niemal w każdym sklepie – najciekawszy jest jednak ogromy przedział cenowy, który je dzieli. Od czego może zależeć cena garnituru? Czy ma ona rzeczywisty wpływ na jego jakość?

Materiał i kolor garnituru to podstawa

Przymierzając garnitury męskie zwróć szczególną uwagę na skład materiału podany na metce, ponieważ to najczęściej materiał wpływa na cenę garnituru. Oczywiście, te wykonane z naturalnych materiałów mogą być droższe niż te ze sztucznych, jednak inwestycja jest warta swojej ceny.  Przede wszystkim wełna i bawełna pozwalają skórze na cyrkulację powietrza, co znacznie wpływa na komfort noszenia, szczególnie przez cały dzień. Po drugie świetnie wchłaniają pot, dzięki czemu nie powstaje charakterystyczny, przykry zapach jak w przypadku materiałów sztucznych.

Poza tym, tkaniny wełniane i bawełniane zachowają swój kolor nawet po długim czasie noszenia i wielu praniach. Garnitury z nich wykonane nadal będą więc miały swój żywy kolor, zachowają także teksturę i sprężystość materiału. Będzie to najlepsza inwestycja na lata.

Kolor również może mieć wpływ na cenę garnituru. Czasami najdroższe okazują się być te czarne, ponieważ najczęściej wybierane są na śluby oraz uroczystości żałobne. Do droższych zaliczane są również te o niestandardowych wzorach i kolorach.

Sklep z garniturami – na co uważać?

Niektóre marki nie oferują dobrej jakości garniturów, a mimo to windują ich ceny do absurdalnych kwot. Dzieje się tak dlatego, że klienci płacą wtedy nie tylko za materiał, kolor czy krój, ale przede wszystkim za konkretną markę, która oprócz odzieży sprzedaje także poczucie luksusu. Warto znaleźć markę, która proponuje dobrej jakości garnitury i nie dolicza dodatkowych pieniędzy za swoje logo na ubraniu.

Sklep z garniturami Ewtex oferuje garnitury męskie uszyte jedynie z naturalnych materiałów, proponując swoim Klientom dodatkowo porady profesjonalistów we wszystkich swoich salonach w całej Polsce oraz bezpłatne poprawki krawieckie.